הר האוורסט

הר האוורסט – למי מתאים לטפס על ההר הענק הזה?

אם אתם תוהים אם אתם מתאימים לנסות לטפס על הר האוורסט, ישנם מספר גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון, החל מכושר גופני והסיבולת שלכם ועד לחוסן הנפשי שיש לכם. אם יש לכם את המסירות והנחישות הנדרשות כדי לטפס על ההר הגבוה בעולם, הנה כמה עצות כיצד להתכונן לאתגר שלפניכם. (אם זה לא משהו שאתם חושבים שאי פעם תוכלו לעשות, שווה לכם לפחות ללמוד על הר האוורסט כדי שתוכלו להתפעל מאלה שכן יכולים.)

הר האוורסט

דעו את הגבולות הגופניים והנפשיים שלך

חשוב לדעת את הגבולות הפיזיים והנפשיים שלכם לפני שתנסה לטפס על הר האוורסט. המסע ארוך וקשה, וחשוב להיות במצב גופני שיא לפני ביצוע אתגר שכזה. בנוסף, חשוב להיות מוכנים נפשית לטיפוס. זה אומר להיות מסוגל להתמודד עם מצבים קשים ולהיות בעלי כוח רצון לראות את המסע עד הסוף. אם אינכם בטוחים אם אתם עומדים באתגר או לא, עדיף להתייעץ עם איש מקצוע לפני קבלת החלטות כלשהן.

למדו מהטובים ביותר

הר האוורסט

אם אתם רציניים לגבי טיפוס על הר האוורסט, חשוב ללמוד מהטובים ביותר. קחו את הזמן לקרוא על הנושא. יש הרבה ספרים ומדריכים שנכתבו על ידי מטפסים מנוסים. כדאי גם לשקול להצטרף למועדון של טיפוס הרים או משלחת, שכן זה ייתן לכם גישה למטפסים מנוסים שיכולים להציע עצות ותמיכה. אם אתם שוקלים לטפס על הר האוורסט, חשוב לקרוא על היסודות של טיפוס הרים. אתם יכולים בקלות למצוא ספר בספרייה המקומית שלכם שיציע עצות וטיפים מועילים ממטפסים מנוסים.

קבלו השראה מהחיים של מארק אינגליס מניו-זילנד אשר הפך לאדם הראשון שטיפס על הר האוורסט כששתי רגליו כרותות.

חייב לקחת מדריך טוב

מדריך טוב יכול לעשות את כל ההבדל בעת הטיפוס על הר האוורסט. הם יעזרו לכם לבחור את הציוד המתאים, לתכנן את המסלול שלכם ולספק תמיכה במהלך העלייה בהר. הם גם יוכלו לעזור לכם להימנע מטעויות נפוצות שמטפסים עושים, כמו התייבשות או איבוד מיקוד לאן הם הולכים. מדריך טוב ידע מה לעשות במקרה חירום ויש לו סיכוי גבוה יותר להחזיר אתכם מההר האדיר הזה בחיים. עוד מידע אודות על מדריך בהר האוורסט.

שמרו על בריאותכם

כדי לטפס על הר האוורסט, אתם צריכים להיות במצב בריאותי גופני מצוין. זה אומר שאין לכם בעיות בריאותיות גדולות שיכולות למנוע ממכם לעבור את המסע הזה להגיע לפסגה, כמו מחלות לב או בעיות נשימה. אתם צריכים גם להיות מוכנים נפשית לאתגר הזה. היכולת להתמודד עם תנאי מזג אוויר קיצוניים ולהרגיש נוח עם הגובה הם גם גורמי מפתח להצלחה שלכם. עם זאת, מלבד רמות הכושר וההכנה המנטלית, אין סוג אישיות ספציפי של אדם שיכול לטפס על הר האוורסט. זה אפשרי לכל אחד לעשות זאת אם יש לו את ההכשרה המתאימה.

הצטרפו לצוות עם מישהו שאתם סומכים עליו

הר האוורסט

אנשים רבים שמנסים לטפס על האוורסט עושים זאת כחלק מצוות. הסיבה לכך היא שזה לא רק תובעני פיזית, אלא גם דורש הרבה תיאום ותכנון. אתם צריכים להיות מסוגלים לסמוך על חבריכם לקבוצה באופן ברור, מכיוון שהחיים שלכם עשויים להיות תלויים בזה, פשוטו כמשמעו. עם זאת, לא כולם נועדו להרפתקה מסוג שכזה. טז אם אתם מסוג האנשים שחרדים במצבים חדשים או לא מצליחים להחזיק מעמד במצבי לחץ גבוה, אז טיפוס לאוורסט כנראה לא משהו בשבילכם.

אטרקציות שלא תלויות בטיפוס עצמו שתוכלו להינות מהגובה המדהים הזה של ההר

התכוננות נפשית לטיפוס

לפני שאתם בכלל מתחילים לאמן את הגוף שלכם לקשיים של טיפוס על האוורסט, עליכם להתכונן נפשית לעניין הזה. זה אומר להשלים עם האפשרות הממשית שאולי לא תצליחו לחזור בחיים מהטיפוס על ההר. זה אומר לקבל את זה שאתם מעמידים את עצמכם בסכנה חמורה ושלא משנה כמה טוב תתכוננו אליה, תמיד יש סיכוי שמשהו ישתבש. אם אתה לא יכולים להתמודד עם האתגרים המנטליים האלה, אז טיפוס על האוורסט הוא לא בשבילכם.

התחילו בקטן

לא כולם נועדו לטפס על הר האוורסט. נדרש סוג מיוחד של אנשים כדי להיות מסוגלים לסבול את התנאים הקשים והאתגרים הפיזיים הנלווים לפסגת ההר הגבוה בעולם. והכי חשוב, אתם צריכים להיות בעלי רמת כושר גבוהה במיוחד, כמו כן חוזק מנטלי גדול.
ישנן מיומנויות אחרות שיכולות לעזור גם הן, כמו ידע על טיפוס שלג וקרח, ניסיון קודם בטיפוס הרים וכישורי טיפוס טכניים. אתם גם צריכים את הציוד הנכון כגון קרמפונים, גרזני קרח, חבלים וכו' כדי לעשות זאת בבטחה.

רעידת אדמה בהר האוורסט האם קרה ואם כן, מתי?

הזמן הטוב ביותר לטפס

האביב הוא הזמן הטוב ביותר לטפס על האוורסט. מזג האוויר יציב יותר בתקופה זו, ויש פחות שלג וקרח על ההר. עם זאת, המטפסים חייבים להיות מוכנים לתנאים שיכולים להשתנות במהירות. באופן כללי – אסור שימצא אצל המטפסים פחד גבהים כדי להגיע לפסגת הר האוורסט.

הכנת הציוד המתאים לטיפוס

טיפוס להר האוורסט

בין אם אתה מתחילים או מטפסים מנוסים, עליכם לוודא שיש לכם את הציוד המתאים לפני שתנסו לטפס על הר האוורסט. זה כולל פריטים כמו זוג מגפיים יציבים, קרמפונים, גרזן קרח וביגוד מתאים. כדאי שתהיה לך גם ערכת עזרה ראשונה וקצת ניסיון בשימוש בה.

תאריכים משמעותיים בתולדות ההעפלה של הר האוורסט

29 במאי 1953: סר אדמונד הילרי מניו זילנד וטנזינג נורגיי הפכו לאנשים הראשונים שהגיעו לפסגת הר האוורסט.

25 במאי 1960: המשלחת הסינית בראשות וואנג פוג'ואו הייתה הראשונה לטפס בהצלחה על האיזור הצפוני של הר האוורסט.

16 במאי 1975: ג'ונקו טביי מיפן הפכה לאישה הראשונה שהגיעה לפסגת הר האוורסט (איזה כיף שגם לנשים יש חלק בטיפוס המדהים הזה).

8 במאי 1978: ריינהולד מסנר מאיטליה ופיטר האבר מאוסטריה היו האנשים הראשונים שטיפסו על הר האוורסט ללא תוספות חמצן שיעזרו להם בטיפוס הקשה הזה.

25 במאי 2001: אריק וויהנמאייר מארצות הברית הפך לאדם העיוור הראשון שהגיע לפסגת הר האוורסט.

טיסות זולות לכיוון הר האוורסט

ראו מלונות קרובים למקום המדהים הזה והזמינו את החופשה הבאה שלכם !

 

 

יכול לעניין אותך גם

לגלות יעדים חדשים
דילוג לתוכן